۱۶ آبان ۱۴۰۲ ۰۱:۰۲

رفتارهای بد زنان که باعث اذیت همسرانشان می شود

زنان و مردان در زندگی مشترک به دلیل تفاوت شخصیتی که دارند با مشکلات زیادی برخورد می کنند.برای جلوگیری از این مشکلات باید رفتارهایی که موجب اذیت همسرتان می شود را بدانید.

۹ رفتار بد زنان که باعث اذیت همسرانشان می ‎شود

مردان و زنان دارای شخصیت های متفاوت از هم هستند و این امر ممکن است باعث بروز برخی سوء تفاهمات و ناراحتی ها در روابط آن ها با یکدیگر شود ، برای مثال مرد ها برای بیان دیدگاه خود از شیوه صحبت کردن مستقیم استفاده می ‎کنند و مقصود خود را به روشنی بیان می‎ کنند.

رفتار بد زنان

درحالی که ممکن است این ویژگی از نظر خانم ها پرخاشگرانه باشد و اصولا خانم ها قادرند که هم صحبت کنند و هم به صحبت های طرف مقابل گوش دهند ، درحالی که مردها قادر به انجام این کار نبوده و تنها می‎ توانند بر انجام یکی از این دو کار، تمرکز کنند و به عبارت دیگر، حس شنوایی مردها در هنگام صحبت کردن خاموش می‎ شود. در این قسمت از نمناک به بیان رفتارهایی از زنان که موجب ناراحتی همسرانشان می ‎شود خواهیم پرداخت.

۱٫ خرید کردن

معمولا آقایون زمان اندکی را صرف خرید لباس می‎ کنند، در حالی که خانم ها برای خرید لباس های خود به یک روز کامل زمان احتیاج دارند که این امر باعث کلافگی مردها می ‎شود و بنابراین بهتر است با شخص دیگری به غیر از همسرتان به انجام خرید های خود بپردازید.

مردان در خرید کردن

۲٫ گفتن جمله “بهت گفته بودم”

گفتن جمله ” بهت گفته بودم ” در شرایط پر تنش و دشوار نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد، بلکه باعث عصبی شدن و احساس کوچک شدن همسر شما نیز خواهد شد . جالب است بدانید در صورتی که شما در چنین شرایطی آرامش خود را حفظ کرده و مراقب سخنان تان باشید، احتمال این که همسرتان به اشتباه خود اعتراف کند بسیار بیشتر خواهد بود و بنابراین در این گونه مواقع حتی با زبان بدن خود نیز این جمله را به وی منتقل نکنید.

۳٫ عدم بیان علت ناراحتی

گاهی اوقات خانم ها به دلایل مختلفی از همسر خود ناراحت می ‎شوند و با او سرد برخورد می ‎کنند اما زمانی که مرد از آن ها علت رفتار سردشان را جویا می‎ شوند از جواب دادن به سوال طفره رفته و می ‎گویند، “خودت می‎ دونی چیکار کردی”.

جالب است بدانید که در اکثر موارد آقایون نمی ‎دانند مرتکب چه کار اشتباهی شده اند که آن کار موجب ناراحتی شما از آن ها شده است و بنابراین به جای طفره رفتن، بهتر است دلیل ناراحتی خود را بیان کرده و به دنبال برطرف کردن سوءتفاهم به وجود آمده باشید.

سرد بودن زنان

۴٫ مبالغه

بسیاری از خانم ها برای بیان احساسات خود از مبالغه استفاده می‎ کنند. برای مثال شما هنگام دیدن لباسی زیبا در ویترین یک مغازه می‎ گویید :وای مُردم ، چقدر این لباس زیباست ” ، این ذهنیت برای همسرتان به وجود می ‎آید که چرا شما در رابطه با هر چیز کوچکی تا این حد اغراق می ‎کنید.

۵٫ چشم هم چشمی

یکی دیگر از رفتارهای آزاردهنده خانمها برای مردان ، چشم و هم چشمی است. همسران این خانمها باید بدانند وجود این خصوصیت البته نه در حد افراط، رقابتی به وجود نمی آورد و هیچ انگیزه و پیشرفتی در زندگی آنها صورت نخواهد گرفت .

بسیاری از مشکلات بین زوجین، ناشی از عدم درک درست آن ها از شخصیت یکدیگر است و به همین دلیل بهتر است به منظور بهبود زندگی مشترک با یکدیگر به گفتگو پرداخته و به دنبال برطرف کردن سوءتفاهمات به وجود آمده باشید و به یاد داشته باشید که هر دوی شما با تمام نقاط ضعف و قوتی که دارید، انتخاب یکدیگرید و باید یکدیگر را دوست داشته باشید.

 6. غر زدن

ویژگی دیگری که در خانم ها وجود دارد و موجب آزار آقایان می ‎شود غر زدن است . برای مثال زمانی که به دفعات مکرر از همسر خود می‎ خواهید که زباله را دم در بگذارد، این جمله برای همسرتان غر غر کردن به حساب می ‎آید؛ در حالی که ممکن است شما تنها قصد یادآوری این موضوع را به او داشته باشید.

غر زدن زنان

۷٫ شکایت کردن زنان از ظاهر خود

شکایت کردن دائمی زنان از ظاهر خود برای اکثر مرد ها آزار دهنده است . مردها معمولا همسر خود را با تمام ویژگی های ظاهری خود، اعم از زیبایی ها و کم و کاستی ها دوست دارند و در بسیاری از مواقع از وجود نقص های جزئی در ظاهر همسر خود آگاه نیستند و بنابراین این کار علاوه براذیت شدن همسرتان باعث آگاه کردن او از نقص ظاهریتان نیز خواهد شد.

۸٫ پرحرفی

گاهی افراد برای اینکه منظور خود را به دیگران بهتر بفهمانند ، گاهی زیاد تر از حد معمول صحبت می کنند و یا اینکه تمایل زیادی به پرحرفی دارند. اغلب شنیدن ادامه ی صحبت با اشخاص پر حرف برای اطرافیان سخت میباشد ویا ممکن است حوصله شنیدن صحبت زیاد را نداشته باشند به همین خاطر، اشخاص پر حرف هم دچار رنجش در این مورد می شوند.

معمولا مردان از پرحرف بودن زنان گله مند می باشند اما بهتر است بدانند که پر حرف بودن زنان بسیار مفید است و این رفتار نعمتی از جانب خداوند می باشد. زیرا زنان می توانند با این رفتار روابطی عاطفی با همسر خود ایجاد کنند.

کم حرف بودن زنان اگر مانند مردان باشد باعث انزوای همه عالم شده و صمیمیت در روابط را از بین خواهد برد. از سوی دیگر پرحرفی زنان باعث می شود که فرزند آنها صحبت کردن را بیاموزند. مادران در زمان بارداری خود شروع به صحبت کردن با فرزندشان می کنند که تاثیر بسزایی در رفتار و تکلم فرزند دارد.

پرحرفی زنان

۹٫ مقایسه کردن همسرتان با مردهای دیگر

همانطور که شما از مقایسه شدن با سایر خانم ها توسط همسرتان ناراحت می ‎شوید، همسرتان نیز با مقایسه شدن از جانب شما با سایر مردها مانند پدرتان ناراحت شده و احساس حقارت می ‎کند . همه انسان ها دارای نقاط ضعف و قوت متعددی هستند و شما باید همسرتان را با تمام ویژگی های مثبت و منفی که دارد بپذیرید.

رفتارهای بد زنان که باعث اذیت همسرانشان می شود

ardabil-sci.ir

مطالب مرتبط