۲۵ آبان ۱۴۰۲ ۰۹:۱۴

شام چی درست کنم ، ۲۷ پیشنهاد شام چی بپزم

شام چی درست کنم و بپزم سوالی است که خانوم ها به هنگام عصر از خود می پرسند و شما با خواندن این مطلب می توانید از این دغدغه نجات پیدا کنید.

شام چی بپزم؟بهترین جواب برای شام چی درست کنم

پیشنهاد غذا برای شام و رسیدن به یک پاسخ خوشمزه و مقبول برای سوال شام چی درست کنم ، میتواند کمک بزرگی به اکثر شما باشد. تفاوتی ندارد که شام سبک مد نظرتان است یا دوست دارید یک غذای مجلسی طور برای شام امشب خود آماده کنید، در هر صورت یکی از سوالات کلیشه ای که خانمها می پرسند این است که شام چی درست کنم؟

شام چی بپزم

این سؤال ذهن آنها را مشغول می کند چون باید غذایی درست کنند که هم سبک باشد و هم بتواند انرژی مورد نیاز بدن را فراهم کند پس با بخش آموزش آشپزی همراه باشید تا لیست پیشنهاد غذا برای شام را به شما معرفی کنیم.

شام سبک

شیرین پلو

اگر مایلید یک شام با طبع گرم میل کنید و دوست دارید علاوه بر طبخ غذای خوشمزه، به سلامت خود و اعضای خانواده تان نیز توجه کنید، شیرین پلو غذای مناسبی است. استفاده از روغن زیتون، زعفران و مواد غذایی مقوی دیگر در این رسپی، شام خوشمزه شما را مقوی تر می سازد.

سالاد سزار

اگر از طرفداران شام سبک وسریع هستید، سالاد سزار از سالادهای بسیار معروف و پرطرفدار ایتالیایی هست که با طعم خاص و عالی خود میتواند پیشنهاد برای شام امشب شما هم باشد. این سالاد رو میشه به عنوان یک وعده سبک و عالی و کم کالری استفاده کرد.

سالاد سزار

برای تهیه سالاد سزار کلیک کنید.

سالاد ماکارونی

سالاد ماکارونی یا همان سالاد اندونزی سالادی خوش طمع و مقوی است که برای تهیه آن به خیارشور، هویج، ماکارونی، نخود سبز، ذرت، سس و لیمو ترش نیاز است. در میان موارد موجود در لیست غذا برای شام ، سالاد ماکارونی را میتوان به عنوان غذایی انتخاب کرد که کودکان هم از خوردنش لذت می برند.

سالاد ماکارونی

برای تهیه سالاد ماکارونی کلیک کنید.

سالاد تبوله

در میان پیشنهادهای خوشمزه برای شام، باید گزینه ای هم برای شام رژیمی خورها در نظر گرفت. این سالاد لبنانی بسیار خوشمزه می باشد و یک شام سبک، با طعمی فوق‌العاده برای آنان که در رژیم هستند به حساب می آید.

شام چی بپزم؟شام سبک 

برای تهیه سالاد تبوله کلیک کنید. 

شام سریع

دمپختک

دم پختک شیرازی یکی از بهترین غذاهای ساده و مقوی است که میتوانید تهیه کنید. این غذای شیرازی، شام ساده و فوری است که با مواد ساده می توان تدارک دید. در صورتیکه مایلید شام بدون گوشت طبخ کنید، دمپختک و دیگر غذاهای ترکیبی این چنینی که دست شما را در افزودن و کاستن مواد اولیه شام، باز میگذارند، گزینه مناسبی خواهند بود.

یتیمچه

گزینه اول برای مورد شام با سیب زمینی، همین یتیمچه خوشمزه ای است که شیرازی ها به آن یتیمک هم می گویند. یتیمچه از جمله غذاهای به قول معروف دم دستی و آسان می باشد که بر خلاف دستور تهیه راحتش طعم خوشمزه ای را دارد و می توانید خیلی سریع آن را تهیه کنید. 

یتیچه

برای تهیه یتیمچه کلیک کنید.

کوکو سبزی

کوکو سبزی از محبوب ترین و پرطرفدارترین کوکوهای ایرانی می باشد که به عنوان غذای خوشمزه بدون گوشت و یک شام ارزان می توان پیشنهاد داد. این کوکوی خوشمزه همانطور که از نامش مشخص است از سبزیجات معطر تهیه می شود.

شام چی درست کنم

برای تهیه کوکو سبزی کلیک کنید. 

شامی کباب

اگر قصد دارید شام امشب شما هم مقوی شامی باشد و هم خوشمزه، پس این رسپی را امتحان کنید. شامی کباب یکی از غذای خوش‌خوراک و بسیار ترد می باشد که خیلی سریع می توانید آن را تهیه کنید و برای یک وعده غذایی صرف کنید، از مواد اصلی مورد نیاز آن می توان پیاز، گوشت،تخم مرغ و لپه را نام برد. 

شامی کباب

برای تهیه شامی کباب کلیک کنید. 

شام چی بپزم با سیب زمینی

کوکو سیب زمینی

یکی دیگر از گزینه های شام با سیب زمینی که از محبوبت خاصی هم برخوردار است، کوکو سیب زمینی است. کوکوی سیب زمینی به دو روش تهیه می شود؛ یکی با سیب زمینی پخته و دیگری با سیب زمینی خام و همچنین با ترکیب انواع مواد می توان کوکو تهیه کرد. کوکو در فر و با روغن کم و یا در تابه با روغن فراوان تهیه میشود. 

کوکو سیب زمینی

برای تهیه کوکو سیب زمینی کلیک کنید. 

پوره سیب زمینی

اگر دنبال یک گزینه مناسب به عنوان شام فوری یا شام با وسایل ساده هستید، پوره ها را امتحان کنید چراکه پوره ها در واقع شام با هیچی محسوب می شوند. پوره سیب زمینی خوراکی ارزشمند و مورد علاقه کودکان می باشد که از پوره کردن سیب زمینی پخته شده بدست میاد.با کمترین مواد اولیه و خیلی سریع تهیه می شود 

 شام چی درست کنم

برای تهیه پوره سیب زمینی کلیک کنید. 

سوپ سیب زمینی

یکی دیگر از موارد موجود در لیست غذا با سیب زمینی، سوپ سیب زمینی است که از سوپ های سنتی ایران به حساب می آید و در شهرهای مختلف با روش های گوناگون و مواد متفاوتی تهیه می شود. سوپ سیب زمینی طعم بسیار خوبی دارد و می توانید به عنوان یک پیش غذای مجلسی هم از آن استفاده کنید. 

سوپ سیب زمینی

برای تهیه سوپ سیب زمینی کلیک کنید. 

شام چی درست کنم با برنج

زرشک پلو با مرغ

اولین گزینه پیشنهادی برای شام با مرغ و برنج که هم مناسب خانواده باشد و هم میهمانی، زرشک پلو با مرغ است که مهمان خوش طعم و با کلاس سفره های مجالس ایرانی می باشد که طرز تهیه بسیار راحتی دارد. برای تهیه این غذای خوشمزه روی لینک کلیک کنید.

 زرشک پلو با مرغ

برای تهیه زرشک پلو با مرغ کلیک کنید. 

شنیسل مرغ

اگر دوست دارید یک شام جدید با مرغ درست کنید یا بهتر بگوییم تنوع به وعده شام خود ببخشید، شنیسل مرغ گزینه خوبی است. “شنیسل مرغ” را باید با استفاده از سینه و یا مرغ درست نمایید تا بتوانید نهایت طعم خوشمزه را در وعده غذایی خود مهیا نمایید.مواد اصلی مورد نیاز این غذا علاوه بر سینه مرغ، تخم مرغ، زعفران و آرد سوخاری می باشد.

شنیسل مرغ

برای تهیه شنیسل مرغ کلیک کنید. 

مرغ سوخاری

اگر دوست دارید شام بدون برنج باشد و از طرفی تنوع و خوشمزگی غذا هم برایتان ملاک است، مرغ سوخاری گزینه خوبی است. راز خوشمزه شدن این شام با رون مرغ ، یا همان مرغ سوخاری رستورانی لذیذ و دلچسب در مرینیت کردن یا همان مزه دار کردن مرغ با انواع ادویه ها و پوشاندنش با تکه های نان است که در مطالب قبلی بخش آموزش ترفندهای آشپزی برایتان کامل گفتیم.

 مرغ سوخاری

برای تهیه مرغ سوخاری کلیک کنید. 

شام چی بپزم با مرغ

سوپ مرغ

سوپ به عنوان شام سبک میتواند پاسخی مناسب برای دغدغه شام چی درس کنم باشد. سوپ مرغ یک پیشنهاد عالی برای پیش غذا می باشد که در کنار خوشمزگی داری خواص و فواید فراوانی است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. 

سوپ مرغ

برای تهیه سوپ مرغ کلیک کنید. 

ناگت مرغ

یکی از پرطرفدارترین های شام با مرغ و شام نونی بدون برنج، همین ناگت مرغ است که می تواند گزینه مناسبی برای شام ساندویچی هم باشد. ناگت مرغ یکی از انواع ناگت های محبوب و بی نهایت خوشمزه در تمام دنیا می باشد. این غذا هم خیلی زود تهیه می شود و هم اینکه طعم و مزه خیلی خوبی دارد. 

 ناگت مرغ

برای تهیه ناگت مرغ کلیک کنید. 

جوجه ترش

جوجه ترش طعم بخصوصی دارد که شاید به جرئت بتوان گفت برای برخی افراد طعمی خوشمزه تر از کباب های معمولی (مانند کباب کوبیده ، جوجه کباب)  دارد. این غذا به عنوان شام با پروتئین بالا میتواند انتخاب خوبی برای افرادی باشد که به سلامت بدن خود اهمیت میدهند.

جوجه ترش

برای تهیه جوجه ترش کلیک کنید. 

شام چی درست کنم با گوشت

خورش قیمه

قیمه هم از پرطرفدار ترین غذاهای ایرانی است که وعده شام شما را در کنار برنج تکمیل می کند. “خورش قیمه” به روشهای مختلف طبخ می شود. گوشت قیمه معمولاً از راسته یا مغز ران گوسفند یا گوساله تهیه می شود و یک شام با گوشت مقوی و لذیذ است.

قیمه

برای تهیه خورش قیمه کلیک کنید. 

خورش بادمجان

اگر دوست دارید شام خوشمزه شما هم گوشت داشته باشد خورش بادمجان پاسخ سوال شام چی بپزم شماست. برای پخت این خورشت لذیذ از بادمجان، گوشت و گوجه فرنگی به همراه ادویه استفاده می شود. این غذا که یکی از خوش طعم ترین خورش های ایرانیست طرفداران بسیاری دارد و از گوشت گوسفند یا گوساله تهیه می شود. 

 خورشت بادمجان

برای تهیه خورش بادمجان کلیک کنید. 

 شام چی بپزم با نون

کباب تابه ای

کباب تابه ای همان شام رژیمی با گوشت چرخ کرده است که برای هر سلیقه ای مناسب می باشد. یک غذای فوری برای شام و البته خوشمزه حتی برای پذیرایی از میهمان که میتوان آن را همراه برنج نیز سرو کرد. کباب تابه ای تقریبا طرز تهیه آسانی دارد و همه افراد می توانند برا تهیه کردن آن اقدام کنند و از طعم لذیذ آن لذت ببرند.

کباب تابه ای

برای تهیه کباب تابه ای کلیک کنید. 

فلافل آبادانی

در میان گزینه های شام خوشمزه بدون گوشت و مرغ، فلافل همیشه حاضر ست. اگه شما هم عاشق غذای تند هستید حتما فلافل آبادانی را در منزل تهیه کنید و از خوردن این فست فود سالم لذت ببرید.

 شام چی بزپم با نون

برای تهیه فلافل آبادانی کلیک کنید.

تاس کباب

گزنیه شام خوشمزه بدون برنج خود را با تاس کباب تیک بزنید؛ تاس کباب که طرز تهیه های متنوعی دارد و در میان غذای محلی انواع استان های کشورمان به شکل های مختلف آموزش داده شده است، غذایی است که بدلیل داشتن مواد لازم متنوع، به عنوان یک شام جدید و متنوع می توان آن را سرو کرد.

همبرگر خانگی

وقتی کمبود وقت ندارید و دغدغه شام فوری برایتان ملاک نیست، میتوانید طرز تهیه همبرگر خانگی مامان پز را امتحان کنید. همبرگر جز غذاهای فست فودی می باشد که طرفداران زیادی دارد و با رعایت نکات این دستور تهیه میتوانید همبرگر خانگی ساده و خوشمزه را تهیه کنید. 

همبرگر

برای تهیه همبرگر خانگی کلیک کنید.

دلمه بادمجان حصیری

وقتی موضوع شام با نون چی درست کنم پیش می آید، دوست دارید غذایی برای خود و خانواده تان آماده کنید که به عنوان یک وعده ساده و مقوی بتواند شام جدید و متنوعی باشد. استفاده از گوشت چرخ کرده در این غذا برای شمایی که دوست دارید پروتئین را در وعده شام خود بگنجانید، مناسب است.

دلمه بادمجان

برای تهیه دلمه بادمجان حصیری کلیک کنید.

شامی کباب

به عنوان پیشنهاد غذا با بادمجان برای شام و یا نهار، شامی کباب را نمیتوان در این لیست قرار نداد. برای افرادی که علاقه به غذاهای نونی دارند و چندان میانه خوبی با غذا با برنج برای شام ندارند و از موضوع شام چی درست کنم خسته شده اند، این غذای ساده و فوری، گزینه خوبی است.

شامی کباب

برای تهیه شامی کباب کلیک کنید.

شام چی درست کنم ، ۲۷ پیشنهاد شام چی بپزم

ardabil-sci.ir

مطالب مرتبط