۲۰ آبان ۱۴۰۲ ۰۰:۱۶

فیشینگ صورت چیست و چگونه انجام می شود؟ + مواد لازم

به دلیل متفاوت بودن فرم صورت افراد با یکدیگر، آرایشگرها باید فیشینگ صورت را بلد باشند تا بتوانند زیباسازی چهره را به نحو احسنت انجام دهند.

فینیشینگ صورت چیست؟

نوع پوست افراد و همینطور فرم صورت هر کدام با دیگری متفاوت است و آرایشگر باید با توجه به همین فاکتورهای ریز، میکاپ را انجام دهد که استفاده از تکنیک های اثرگذار برای زیباسازی پوست صورت و چهره، فیشینینگ میکاپ نام دارد.

فیشینگ صورت

اگر بخواهیم فیشینگ را ساده تر تعریف کنیم میتوان گفت، استفاده از مواد لازم برای ثابت شدن مواد آرایشی اعمال شده روی صورت را فیشینگ می گویند. پس از انجام آرایش روی صورت، از تکنیک فیشینینگ آرایش برای ثابت کردن میکاپ استفاده می کنند تا آرایش ماندگاری بیشتری داشته باشد. همراه ما در این بخش از دنیای مد ، در مورد این تکنیک بیشتر بدانید.

مواد آرایشی مورد نیاز برای فیشینینگ

لوازم آرایشی مورد نیاز برای ثابت کردن میکاپ صورت و اجرای تکنیک فیشینگ میکاپ حتما بایستی، لوازمی باشند با برند عالی و کیفیت مناسب که این مواد عبارتند از:پودر بیک، پودر فیکس، اسپری فیکس و هایلایتر.

پودر فیکس چیست؟

حتما شما هم تا بحال اسم پودر فیکس را شنیده اید؛ پودری که برای تثبیت آرایش و انجام فیشینگ میکاپ لازم است داشته باشید. پس از قرار گرفتن کرم پودر روی صورت، برای پوشش صورت و ثابت نگه داشتن کرم پودر از پودر فیکس استفاده می کنیم. دلیل استفاده از پودر فیکس در این مرحله، جلوگیری از به اصطلاح ماسیده شدن، کرم پودر در هوای گرم یا معمولی است. در مورد روش استفاده از پودر فیکس باید بگوییم که این پودر باید با استفاده از قلم مو، تمام قسمت های صورت به طور منظم و یکنواخت پوشش داده شود.

پودر فیکس

با چین و چروک چه کنیم؟

برای محو چین و چروک حین آرایش باید از کانسیلر استفاده کنید و آن را با استفاده از یک اسفنج نرم در قسمت هایی از پوست که چین و چروک دارد، به آرامی و منظم و با ضربه های ملایم به خورد پوست بدهید. بطور کلی زیرسازی پوست و میکاپ در نواحی زیر چشم باید به آهستگی و کاملا ملایم انجام شود تا چین و چروک ها کاملا محو شوند. برای استفاده از کانسیلر میتوانید از ابر و پنبه هم استفاده کنید.

پودر بیک

در اجرای فیشینگ صورت، پس از پودر فیکس نوبت به پودر بیک می رسد. بعد از قرار گرفتن کرم پودر بر روی پوست و استفاده از پودر فیکس، نوبت به پودر بیک یا همان پودر بی رنگ میرسد. از اسمش پیداست که این پودر کاملا بی رنگ بوده و تاثیری روی رنگ کرم پودر و پودر فیکس نخواهد داشت. دلیل استفاده از پودر بیک، یک دست شدن میکاپ و افزایش ماندگاری آرایش است.

در هنگام خرید پودر بیک به این نکته مهم توجه داشته باشید که باید پودری خریداری کنید که فاقد زینک اکساید باشد به این دلیل که پودرهایی که دارای زینک اکساید است نور را روی صورت منعکس کرده و در این حالت، صورت بیش از اندازه سفید به نظر می رسد پس برای آنکه صورتتان پس از میکاپ، خیلی سفید به نظر نرسد این نکته را فراموش نکنید.

فراموش نکنید که در تمام قسمت های صورت نباید از پودر بیک استفاده کرد و این پودر مختص نواحی زیر گونه، قسمت تیغه و نوک بینی، بالای لب، روی پیشانی و زیر چشم می باشد، چنانچه هنگام استفاده از این نواحی صورت، خیلی سفید به نظر رسیدید، بهتر است از یک براش استفاده کرده و پودرهای اضافی را پاک کنید.

اسپری فیکس

استفاده از اسپری فیکس واقعاً تاثیر بزرگی در مراحل یک فیشینگ میکاپ کامل و طبیعی دارد. این مرحله می‌تواند به ماندگاری آرایش و حفظ زیبایی چهره شما در طول ۲۴ ساعت کمک کند، به شرطی که صحیح انجام شود. برای استفاده از اسپری فیکس، مهم است که مراحل زیر را رعایت کنید:

بستن چشمان

قبل از اسپری کردن فیکسر، بهتر است چشمان خود را ببندید تا از تماس مستقیم با محصول جلوگیری کنید و ایجاد حساسیت چشمی را کاهش دهید.

انتخاب نوع اسپری فیکس

همانطور که اشاره شد، نوع اسپری فیکس باید بر اساس نوع پوست شما انتخاب شود. اگر پوست شما خشک است، از اسپری فیکسی که دارای الکل نیست استفاده کنید تا پوست مرطوبت تری داشته باشد. اما اگر پوست چرب دارید، از اسپری فیکس با چربی کم یا بدون چربی استفاده کنید تا ماندگاری آرایش بهبود یابد.

استفاده از اسپری فیکس با دقت

در مرحله بعد، زمانی که پوست آماده است، از اسپری فیکس به دقت استفاده کنید. از فاصله حدود ۲۰ سانتی‌متری صورت شما، اسپری را با زاویه ۴۵ درجه به قسمت‌های آرایشی صورت اعمال کنید. این کار باید به صورت یک لایه نازک انجام شود تا از ایجاد لکه و اثر سفیدی جلوگیری شود.

هایلایتر مرحله آخر فیشینگ صورت

استفاده از هایلایتر، مرحله آخر فیشینینگ صورت است. اگر دوست ندارید نور روی صورت میکاپ شده شما منعکس نشود بهتر است که از هایلایتر استفاده کنید، چراکه استفاده از هایلایتر از انعکاس نور روی صورت شما جلوگیری می کند. بیشتر هایلایترها برای آرایش در فصل تابستان مناسب هستند. استفاده از هایلایتر می‌تواند به وسیله براش بادبزنی یا انگشتان انجام شود. در هر صورت، مهم است که هایلایتر را به طور یکنواخت در قسمت‌های مختلف صورت پخش کنید تا نتیجه طبیعی و زیبایی به دست آید.

هایلایتر

قسمت‌هایی از چهره که می‌توانید هایلایتر را استفاده کنید، شامل موارد زیر می‌شوند:

زیر ابرو

با اعمال هایلایتر در این قسمت، می‌توانید باعث برجسته شدن و بزرگ‌تر نشدن ظاهر چشمانتان شوید.

بالای لب

استفاده از هایلایتر در این قسمت باعث می‌شود که لبهای شما برجسته‌تر به نظر بیایند و لبهایتان جذابیت بیشتری داشته باشند.

برجستگی‌های گونه

با اعمال هایلایتر در این منطقه، می‌توانید گونه‌های خود را برجسته و چهره‌تان را زیباتر کنید.

فیشینگ صورت چیست و چگونه انجام می شود؟ + مواد لازم

ardabil-sci.ir

مطالب مرتبط