۲۵ دی ۱۴۰۲ ۰۹:۰۵

نیلوفر حامدی و الهه محمدی با وثیقه ۱۰ میلیاردی آزاد شدند

 

نیلوفر حامدی و الهه محمدی با وثیقه 10 میلیاردی آزاد شدند

دادگاه تجدید نظر استان تهران با تبدیل قرار ۲ متهم امنیتی خانم به مبلغ هر کدام ۱۰ میلیارد تومان موافقت کرد و هر دو متهم پس از ۱۷ ماه از زندان آزاد شدند.

به گزارش ایلنا، سی‌ام مهرماه ۱۴۰۲ بود که شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران رای پرونده هر دو خبرنگار را پس از برگزاری جلسات دادگاه و تحقیقات به عمل آمده، اخذ آخرین دفاع و ملاحظه لوایح دفاعیه وکلای مدافع صادر کرد.

براساس رای صادره، الهه محمدی به اتهام همکاری با دولت متخاصم آمریکا، به تحمل ۶ سال حبس، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت کشور ۵ سال حبس و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به تحمل یک سال حبس و نیلوفر حامدی به اتهام همکاری با دولت متخاصم آمریکا به تحمل ۷ سال حبس، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت کشور ۵ سال حبس و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به تحمل یک سال حبس محکوم شدند.

همچنین، هر ۲ خبرنگار به عنوان مجازات تکمیلی به مدت ۲ سال از عضویت در احزاب، گروه‌ها، دسته‌جات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات محروم شدند.

نیلوفر حامدی و الهه محمدی پس از درگذشت مهسا امینی در سال ۱۴۰۱ بازداشت شده بودند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع قضایی نیلوفر حامدی و الهه محمدی ممنوع الخروج بوده و تا زمان صدور رای دادگاه تجدیدنظر هر کدام با سپردن قرار وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی بیرون از زندان خواهند بود.

 

photo_2024-01-14_16-26-17

نخستین عکس از الهه محمدی و نیلوفر حامدی پس از آزادی/ صفحه توییتری الناز محمدی

photo_2024-01-14_16-26-27

 

منبع : ایلنا

نیلوفر حامدی و الهه محمدی با وثیقه ۱۰ میلیاردی آزاد شدند

ardabil-sci.ir

مطالب مرتبط