۲ آذر ۱۴۰۲ ۲۳:۴۸

آنچه شاید درباره ۴ کاهن اعظم سریال یوسف نمیدانید

بازیگران نقش کاهنان معبد آمون در سریال یوسف پیامبر که کاراکترهای منفی و حیله گر سریال بودند، این روزها بار دیگر نظر مخاطب را بخود جلب کرده اند.

هر ۴ بازیگر نقش کاهن اعظم در سریال یوسف پیامبر معبد فوت شدند

سریال تلوزیونی یوسف پیامبربه کارگردانی فرج الله سلحشور داستان پرفراز و ‌نشیب زندگی یوسف نبی را از دوران کودکی تا جوانی و…روایت می‌کند.نخستین قسمت این سریال ۴۵ قسمتی سال ۱۳۸۷ پخش شد، به مناسبت بازپخش دوباره سریال یوسف پیامبر از شبکه آی فیلم در این بخش از به معرفی بازیگرانی می پردازیم که نقش‌های اصلی کاهنان معبد آمون در سریال «یوسف پیامبر(ع)» را بازی می‌کردند و دارفانی را وداع گفته و بازیشان در این سریال جزئی از نقش‌های ماندگارشان شده است.

بازیگر نقش کاهن

کاهن اعظم

۴ کاهن اعظم سریال یوسف پیامبر

عباس امیری در نقش آنخ ماهو سریال یوسف پیامبر

زنده یاد عباس امیری‌مقدم بازیگر مشهور سینما و تلویزیون درسال ۱۳۲۲ در آمل به دنیا آمد. او فعالیت هنری خود را در سال ۱۳۶۳ با مجموعهٔ سربداران آغاز کرد و در سال ۱۳۷۵ با بازی در نقش «ابوموسی اشعری» در سریال امام علی به کارگردانی داوود میرباقری به شدت مورد توجه قرار گرفت.

عباس امیری مقدم در فیلم یوسف پیامبر در سال ۱۳۸۷ نقش آنخ ماهو کاهن اعظم معبد آمون را بازی کرد. این بازیگر در آثاری چون کوچک جنگلی، آتش در زمستان، تنهاترین سردار،رستگاران، شوق پرواز، بی پولی، جایی در دوردست، مختارنامه،کلاه پهلوی، امام علی و…بازی کرده است.

عباس امیری‌مقدم در تاریخ ۷ اسفند ۱۳۸۹ بر اثر تصادف رانندگی هنگامی که برای بازی در فیلم تلویزیونی صبح بخیر سرکار در مسیر بود، درگذشت.

عباس امیری

عباس امیری بازیگر سریال یوسف پیامبر

اسماعیل سلطانیان در نقش کی مونی سریال یوزارسیف

اسماعیل سلطانیان بازیگر و کارگردان متولد۲۶ فروردین ۱۳۳۳ می باشد. اسماعیل سلطانیان فعالیت هنری را از سال ۱۳۴۹ با تئاتر آغاز کرد. ۲۴زنده یاد سلطانیان در آثاری چون مرد هزار چهره، وضعیت سفید، پایتخت ۲، معراجی‌ها، ستایش، رستگاران، هیس دخترها فریاد نمی زنند،بایسیکل‌ران، قورباغه و… بازی کرده است. خرداد ۱۴۰۲)

اسماعیل سلطانیان در سریال یوسف پیامبر نقش یک کاهن معبد آمون به نام کی مونی را ایفا کرد، این بازیگر متاسفانه ۲۳ خرداد ماه در سن ۶۹ سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت.

اسماعیل سلطانیان

اسماعیل سلطانیان بازیگر سریال یوسف پیامبر

ناصر فروغ در نقش خوفو سریال یوسف پیامبر

ناصر فروغ بازیگر سینما و تلویزیون متولد ۱۰ آبان ۱۳۲۹ بود. او در آثاری چون گذرگاه، پرده آهنین، سجده بر آب، تعقیب سایه‌ها، تیرباران،دل بیقرار، زبان مادری،مردان آنجلس، پرونده های مجهول و… بازی کرده است.

زنده یاد ناصر فروغ در سریال یوسف پیامبرنقش خوفو یکی از کاهنان معبد آمون را ایفا نمود، این بازیگر در تاریخ ۱۷ مهرماه ۱۳۹۲ در سن ۶۳ سالگی به علت سرطان درگذشت.

ناصر فروغ

ناصر فروغ بازیگر سریال یوسف پیامبر

رضا آقاربی در نقش پادیامون سریال یوسف پیامبر

رضا آقاربی بازیگر سینما و تلویزیون متولد ۱۳۳۷ در تهران بود.او فعالیت هنری‌اش را از سال ۱۳۶۰ با تئاتر آغاز کرد و در آثاری چون مختار نامه، یوسف پیامبر، همسفر، فرمان آتش، پرچمدار، ماه عسل، عروس حلبچه،دایره سرخ و…نقش آفرینی نموده است.

زنده یاد رضا آقاربی در سریال یوسف پیامبر نقش پادیامون رئیس محافظان معبد آمون را ایفا نمود، این بازیگر ۱۷ مرداد ۱۳۸۷ در ۵۰ سالگی درگذشت.

رضا آقاربی

رضا آقاربی بازیگر سریال یوسف پیامبر

آنچه شاید درباره ۴ کاهن اعظم سریال یوسف نمیدانید

ardabil-sci.ir

مطالب مرتبط