فرهنگ و هنر 16 مهر 1401 67

کارگردان هایی که بیشترین سریال را برای تلویزیون ساختند

اگر برایتان جالب است که با کارگردان های رکورددار که بیشترین سریال های تلویزیونی را ساخته اند آشنا شوید ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر را از دست ندهید.

پرکارترین کارگردان سریال های تلویزیونی را بشناسید

سریال یکی از مهم ترین و پربیننده ترین بخش برنامه های تلویزیون است که طرفداران زیادی دارد. بسیاری از بازیگران و کارگردان های صاحب نام کارشان را با تلویزیون آغاز کردند و در میان مردم با این سریال ها شناخته میشوند.

شاید برایتان جالب باشد که با کارگردان های رکورددار ساخت سریال های تلویزیون آشنا شوید و بدانید کدام کارگردان بیشترین سریال را برای تلویزیون ساخته است. در ادامه این مطلب به کارگردان هایی که بیشترین سریال را برای تلویزیون ساخته اند اشاره میکنیم.

این کارگردان ها بیشترین سریال های تلویزیونی را ساختند

سیروس مقدم با بیش از ۳۰ سریال ، حسین سهیلی زاده با بیش از ۲۱ سریال ،حسن فتحی ،محمدحسین لطیفی ، جواد افشار ، سعید سلطانی و قاسم جعفری رکوردداران سریال سازی در تلویزیون هستند.

سیروس مقدم

سیروس مقدم با ساخت بیش از ۳۰ سریال یکی از کارگردان های رکورددار در سریال سازی برای تلویزیون است که اولین بار سال ۶۶ تا ۶۸ با سریال با سلسله حکمت و کارگردانی مشترک در کنار اکبر خواجویی و مرتضی جعفری به تلویزیون آمد.

سیروس مقدم

سیروس مقدم کارگردان سریال پایتخت

با سلسله حکمت ، شیخ مفید ، به سوی افتخار، روزهای زندگی، مسافر ،پلیس چوان ، دریایی ها ، وکیل ، عروج ، بانویی دیگر ، مزرعه کوچک ، ریحانه ،نرگس ، پرواز در حباب ، اغماء، پیامک از دیار باقی، روز حسرت ، رستگارن ، چاردیواری ، زیر هشت ،تا ثریا ، چک برگشتی ، دیوار ، بچه های نسبتا بد ، مدینه ، میکائیل ، علی البدل ، پایتخت ۱ تا ۵ و به زودی پایتخت۶ از جمله سریال های سیروس مقدم در تلویزیون هستند.

حسین سهیلی زاده

حسین سهیلی زاده یکی دیگر از کارگردان های با سابقه تلویزیون است که با ساخت بیش از ۲۰ سریال میتوان نام او را در لیست رکوردداران ساخت سریال های تلویزیونی قرار داد.

حسین سهیلی زاده

حسین سهیلی زاده کارگردان سریال فاصله ها

جنگلبانان کوچک، خانه آرزوها، رستوران خانوادگی، دوقلوها ، عشق گمشده،آخرین گناه، ترانه مادری ،گیلعاد، دلنوازان، فاصله ها، رانت خوار کوچک، سه پنج دو، سراب، پیله های پرواز، روزهای اعتراض، آخرین دعوت ، دختران حوا ، آوای باران ، آخرین بازی ، نیاز ، پریا ، مرز خوشبختی و هست و نیست عنوان سریال هایی هستند که به کارگردانی حسین سهیلی زاده برای تلویزیون ساخته شد.

حسن فتحی

حسن فتحی یکی دیگر از کارگردان های صاحب نام در تلویزیون است که با ساخت حدود ۱۴ سریال نامش را در لیست رکوردداران سریال سازی در تلویزیون قرار داد.

حسن فتحی

حسن فتحی کارگردان سریال شهرزاد

سریال همسایه ها در سال ۷۲ اولین سریال تلویزیونی حسن فتحی بود که از شبکه دو سیما پخش شد و بعد از آن ساخت سریال هایی چون عاطفه ، معمای یک قتل ، پهلوانان نمی میرند ،هوای تازه ، فردا دیر است ، روشنتر از خاموشی ،شب دهم ، مدار صفر درجه ، میوه ممنوعه ،اشک ها و لبخندها ، در مسیر زاینده رود و زمانه را در کارنامه هنری اش دارد و سریال شهرزاد برای نمایش خانگی یکی از پرطرفدارترین سریال های این کارگردان سرشناس است.

محمدحسین لطیفی

محمدحسین لطیفی کارگردان مشهور تلویزیون یکی دیگر از کارگردان هایی است که سریال های زیادی را برای تلویزیون ساخته است.

محمدحسین لطیفی

محمدحسین لطیفی کارگردان سریال دودکش

کت جادویی ، همسایه ها ، سفر سبز ، فرار بزرگ ، وفا ، صاحبدلان ، نردبام آسمان ، دودکش ، زمانی برای عاشقی ، تنهایی لیلا ، پادری ، سردلبران و زوج یا فرد سریال هایی به کارگردانی محمدحسین لطیفی در تلویزیون هستند.

جواد افشار

جواد افشار کارگردان صاحب نام تلویزیون یکی دیگر از چهره هایی است که سریال های زیادی برای تلویزیون ساخته است.

جواد افشار

جواد افشار کارگردان سریال کیمیا

غروب بی پایان اولین سریال جواد افشار بود سال ۷۸ ساخته شد و بعد از آن سریال هایی چون سایه سکوت ، پول کثیف ،جابربن حیان،روز رفتن ، گل یا پوچ ، روزهای زیبا ، لبه آتش ، سی امین روز ، مادرانه ، کیمیا ، برادر ، آنام و گاندو عنوان سریال هایی هستند که به کارگردانی جواد افشار در شبکه های مختلف تلویزیون ساخته شد.

سعید سلطانی

سعید سلطانی هم یکی دیگر از کارگردان هایی است که سریال های زیادی برای تلویزیون ساخته و بیننده های زیادی را علاقه مند به تماشای سریال کرده است.

سعید سلطانی

سعید سلطانی کارگردان سریال ستایش

میعاد در سپیده دم ، خانه ای در تاریکی ، رسم عاشقی ، لبه تاریکی ، سالهای برف و بنفشه ، شکرانه ، مامور بدرقه ، فراموشی ، ستایش ۱ و ۲ و سر به راه عنوان سریال هایی به کارگردانی سعید سلطانی در تلویزیون هستند که بیننده های زیادی داشت.

قاسم جعفری

قاسم جعفری یکی دیگر از کارگردان های مشهور تلویزیون است با تعداد بالای سریال هایش در رسانه ملی یکی از چهره های رکورددار سریال سازی است.

قاسم جعفری

قاسم جعفری کارگردان سریال خط قرمز

از جمله سریال های قاسم جعفری میتوان به گل من گلی ، کاشانه ، راه سوم ، همسفر ، خط قرمز ، شب آفتابی ، مسافری از هند ، کمکم کن ، غریبانه و از نفس افتاده اشاره کرد.

کارگردان هایی که بیشترین سریال را برای تلویزیون ساختند

ardabil-sci.ir

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *