مشکلات زوج ها ، اختلافات مهم زناشویی

یکی از مهم ترین مشکلات زوج ها اشکال در برقراری ارتباط است. حتی می توان گفت بسیاری از تنش ها و مشاجرات از همین ارتباط ضعیف و نادرست سرچشمه می گیرد.

مهم ترین عامل اختلافات و مشکلات زوج ها چیست

به طور طبیعی انسان ها در بسیاری از جنبه های فردی و شخصیتی با یکدیگر تفاوت دارند و همین تفاوت ها، باعث اختلاف در انگیزه ها، سلایق و دیدگاه های آنان است؛ بنابراین وجود اختلاف در بین افراد و به ویژه زن و شوهرها یک امر طبیعی است و نباید انتظار داشته باشیم که یک زن و مرد در زندگی مشترک مثل هم فکر کنند و یا رفتارهای آنان کاملا شبیه به هم باشد چرا که این امر بسیار بعید و شاید غیر ممکن به نظر برسد. آن چه که مهم است و باید به آن توجه شود نوع و میزان این اختلافات است که با توجه به نسبی بودن آن در بین افراد و زوج های مختلف، فرق می کند

اینکه زن و شوهری در طول جاده پرفراز و نشیب زندگی مشترک، به دست انداز و پیچ و خم برخورد نکنند، در حقیقت بسیار نادر است، اما اگر بتوانید در زمان مناسب تشخیص دهید مشکل رابطه تان از کجا سرچشمه می گیرد، به مراتب شانس بیشتری برای برطرف کردن آن و نجات زندگی زناشویی تان خواهید داشت.
به هر حال طبیعی است که هر رابطه ای بالا و پایین های مخصوص به خودش را دارد ولی آنچه زوج های موفق را از دیگران متمایز می کند این است که آنها یاد گرفته اند چطور باید این پستی و بلندی ها را مدیریت و در پس هر توفانی از عشقشان مراقبت کنند. آنها با مشکلات دست و پنجه نرم و سعی می کنند و می آموزند چطور با پیچیدگی های روزمره زندگی مشترکشان کنار بیایند.

مشکلات زوج ها

مهم ترین مشکلات زوج ها 

خیلی از این زوج های موفق چنین مهارتی را با مطالعه کتاب ها و مقالاتی در خصوص بهبود روابط زناشویی، شرکت در سمینارها، جلسات مشاوره خانواده، مشاهده دیگر زندگی های زناشویی موفق یا حتی با استفاده از روش آزمون و خطا به دست آورده اند.

یکی از مهم ترین مشکلات زوج ها اشکال در برقراری ارتباط است. حتی می توان گفت بسیاری از تنش ها و مشاجرات از همین ارتباط ضعیف و نادرست سرچشمه می گیرد. شما نمی توانید در حالی که سریال می بینید، تلفن همراهتان را بررسی می کنید یا محو تماشای فوتبال هستید با همسرتان گفت وگو کنید و انتظار داشته باشید گفت وگویتان نتیجه بخش هم باشد.

این نتایج حاصل بررسی هزاران نامه و ایمیل و بررسی در سایر سایت ها و مقالات مختلف جهانی است که به صورت 7 مشکل عمده زندگی زناشویی مطرح می شود.

7مشکل عمده زوج ها که باعث بروز بسیاری اختلافات زناشویی میشود

مایه تاسف است که این هفت مشکل عمده باعث بروز بسیاری اختلافات زناشویی بوده است.

1.مسائل مالی :

بحران مالی و عدم تامین معاش و نیاز های روحی و جسمی دلیل بسیاری از بحران های خانوادگی در دنیاست.

2.انحرافات جنسی:

تماشای فیلم های مستهجن و عکس های مبتذل نگرش نسبت به رابطه جنسی را از آن حالت روحی خارج وبه امری صرفا غریزی بدل می کند و به مرور زمان عشق که دست مایه روحی این امر خدادادی است از بین می رود و آن هنگام است مشکلات شروع می شود.

3.عدم رضایت از روابط جنسی:

اگر چه بسیاری از مردم معتقدند که رابطه جنسی در یک ازدواج خیلی نمی تواند مشکل ساز باشد ولی تحقیقات در دادگاه های خانواده و نامه هاو ایمیل ها نشان داده که عدم رضایت از رابطه جنسی به مثابه یک غده چرکین روزی سر باز می کند و مشکل ساز می شود.

مشکلات زوج ها

اختلافات مهم زناشویی 

4.خیانت:

وقتی شریکی خیانت میکند پنهان کاری ها شروع می شود و این آغاز بحران است . تمام تقصیر را به گردن فرد خیانت کار انداختن هم از این بحران نمی کاهد.

5.کار های روزمره :

ما این را بارها گفته ایم باز هم می گوییم خانم های عزیز از همسرتان نخواهید که پا به پای شما در امور روزمره خانه همراه باشد. بیاد داشته باشید بعضی از امور صرفا زنانه است و برای آنها اهمیتی ندارد .البته نه همه زوج ها ؛ برای آندسته که بخاطر این قضیه دچار بحران شده اند.

6.جاسوسی کردن :

زمانی که شریکی نگران مخفی کاری های طرف مقابلش شود و شروع به تجسس در امور او کند ، این آغاز یک بحران عظیم در آن خانواده خواهد بود. آنجاست که عشق از آن رابطه رخت برمی بندد.

7.روابط با خانواده خود:

این مساله که بعد از ازدواج تا چه حد با خانواده خود ارتباط داشته باشیم و چه مرز بندی های باید رعایت شود در تمام دنیا برای زرجین مساله ساز است. در کنار این 7 مساله که در این جا به عنوان مسائل اصلی قرار دارد مسائلی چون اعتیاد و انتخاب اشتباه و مشکلات شخصیتی در تمام دنیا شالوده خانواده ها را از هم می پاشد.

مهمترین علت اختلاف زن و شوهرها و راه حل آن